Афлек не е среќен во бракот – изгледа изгубено, тврдат пријатели на двојката

by Fokus

Џенифер Лопез и Бен Афлек се венчаа пред само три месеци, откако ја обновија нивната врска. Извори блиски до парот тврдат дека Џенифер строго го контролира Бен, кој станал како нејзина марионета. Наводно, тоа толку многу почнува да влијае на неговото ментално здравје што размислува за развод.

Семејството и пријателите за магазинот „Heat World“ изјавија дека се загрижени за Афлек и дека чувствуваат дека тој не е „целосно среќен“.

-Сите, вклучително и Бен, знаат во што се навлекол кога се оженил со Џенифер, но тешко е да се поверува дека е целосно среќен кога изгледа толку изгубено. Тој стана марионета на Џенифер, исто како и сите пред него – рекол изворот.

Овие изјави се поткрепени со папарацо фотографии на кои Афлек изгледа нерасположено додека шета по улиците на Лос Анџелес. Двојката ретко е заедно во јавност откако се венчаа, што е многу поинаква ситуација отколку кога беа први во врска. Потоа цело време уживаа во меѓусебното друштво.

-Мет Дејмон и неговиот брат Кејси беа во неверување, надевајќи се дека ќе успее. Кутриот изгледа секој момент ќе плаче. Бен не и се пожалил на Џенифер, веројатно затоа што знае дека ако побара место, добро ќе и помине на неговата сопруга – додал изворот.

Поврзани новости