Адвокатите на Јанкулоска бараат таа да се додаде на листата на жртви на прислушувањето

by fokus 13:07
13:07

Адвокатот на поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, Љупчо Петковски доставил пријава до приемното одделение во судот со која бара кон листата на оштетени од прислушувањето да се додаде и екс министерката.

Инаку таа е обвинета во овој предмет, но одбраната рече дека таа била обвинета во случајот за делот Тврдина, а не и во  Таргет.

- Advertising -

Јанкулоска заедно со Миле Јанакиески беа едни од најприслушуваните функционери.

Ф.Ф.С.

Поврзани новости