Алиоски со поддршка за Албанија

by fokus 10:59
10:59

Земјотресот во Албанија кој предизвика огромни штети и неколку жртви обедини повеќе земји да испратат помош во оваа земја.

Македонскиот фудбалски репрезентативевц, Езџан Алиоски испрати поддршка за Албанија на социјалните мрежи.

„Молете се за Албанија. Се надевам дека Бог ќе им помогне“, кратко рече Алиоски.

Според последните податоци, бројот на мртви во Албанија се искачи на 29 лица, додека повеќе од 600 луѓе се повредени.

 

Поврзани новости