Автобус удрил во пешак во Скопје

by fokus 10:46
10:46

Вчера попладне пеак од Скопје се здобил со тешки повреди откако бил прегазен од автобус во главниот град.

„На 26.11.2019 во 12.30 часот на улица „Благоја Стевковски“ во Скопје, автобус „Лаз“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Љ.Т.(56) од Скопје, удрил во пешакот Г.Г.(63) од Скопје. Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје“, велат од МВР.

- Advertising -

Поврзани новости