77-годишен маж се обидел да ја силува својата сосетка

by fokus

Р.П.(77) од Струмичко пред три дена  се обидел да изврши обљуба врз 64-годишна жена, негова сосетка, по што вчера е уапсен од полицијата.

-На 29.09.2023 во 15.30 часот во Струмица полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Р.П.(77) од струмичко, поради тоа што на 27.09.2023 се обидел да изврши обљуба врз 64-годишна жена, негова сосетка, информираа од МВР.

Поврзани новости