70-годишен скопјанец тешко повреден во сообраќајка

by fokus 10:42
10:42

70 годишен скопјанец се здобил со тешки телесни повреди, откако бил повреден во сообраќајка, која се случила на крстосница од ул. „Борис Сарафов“ и „Крсто Јакоски“.

„На 24.08.2018 година околу 11,45 часот во Скопје на крстосница од улица „Борис Сарафов“ и улица „Крсто Јаковски“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Југо темпо“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Ј.(26) од Скопје, и моторцикл „Томос“, исто така со скопски ознаки, управуван од Д.А.(70) од Скопје. Д.А. се здобил со тешки телесни повреди и е пренесен во Комплекс клиники “Мајка Тереза”. Извршен е увид на местото на настанот. Се работи на расчистување на случајот“, велат од МВР.

- Advertisements -

Поврзани новости