Изборниот криминал, фокус на денешните протести

by Фокус 18:04
18:04

Голем број граѓани и вечерва тргнаа на демонстративен марш од пред канцелариите на Специјалното јавно обвинителство.

Во фокусот на денешните протести е барањето за одложување на изборите закажани за 5-ти јуни, се додека нема услови за фер политички натпревар.

Со пароли „Диктаторски изборен криминал”  демонстрантите се упатија накај Собранието на Република Македонија, скандирајќи „Оставка” и „Нема правда нема мир”.

13187896_10209378902414505_655486757_n

13101492_10209378926695112_1420795052_n

Поврзани новости