ФОТО: Хорхе, нема многу од Водно до Бардовци!

by Фокус 18:33
18:33

Демонстрантите кои и вечерва излегоа на протест против аболицијата и одржувањето на избори во јуни, кратко се задржаа пред Собранието на Република Македонија.

Меѓу транспарентите што ги носат стои и пораката „Хорхе нема многу од Водно до Бардовци! “

Тие бараат оставка од претседателот Иванов, укинување на одлуката за аболиција и одложување на изборите закажани за 5-ти јуни.

13140967_10209379022177499_484060142_n

13183252_10209379022337503_1445732774_n (1)13101492_10209378926695112_1420795052_n

Поврзани новости