„2 Cellos“ се разделуваат: Ќе се посветиме на некои други работи во животот

by fokus

Инструменталното дуо „2 Cellos“ најави разделба по австралиската и американската турнеја наредната година.

Како што пренесува „РТЛ Ексклузив“, инструменталистите се одлучиле на ваков чекор, поради како што велат „претерале со некои работи“.

„Тоа беше навистина лудо. Овој живот, ритам и брзо темпо кое го имавме во изминатите осум години. Тоа е надвор од разумот, навистина претеравме“, истакна виолончелистот Стјепан Хаусер.

Дуото на 19-ти октомври направи концерт во ВИП арената Борис Трајковски.

ФОТО- Миранда Чикотиќ

Поврзани новости