Се запали локомотива на патнички воз кој сообраќал на релација Скопје-Гевгелија

by fokus 15:22
15:22

Пред два дена се запалила локомотивата на патничкиот воз кој сообраќал на релацијата Скопје-Гевгелија.

-На 09.08.2018 година околу 06.50 часот на Железничка станица-Зелениково, во патнички воз, кој сообраќал на релација Скопје–Гевгелија, настанал пожар на локомотивата. Од страна на вработени од Македонски железници пожарот бил изгаснат. Повредени лица нема. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

- Advertisements -

Поврзани новости