Роднини на починат го демолирале Ургентниот центар во ГОБ „8 Септември“, а мртвото тело го земале со себе

by fokus 09:33
09:33

Поради смрт на близок роднина, 30 скопјани вчера ја искршиле влезната врата и внатрешните простории во Ургентниот центар во ГОБ „8 Септември“.

МВР потврди дека е пријавен ваков случај, односно дека околу 19 часот во болницата е донесено непознато лице кое лекарите се обиделе да го реаинимираат, но по неуспешните обиди лицето починало.

- Advertisements -

Откако им било соопштено дека болниот починал, роднините го зела со себе телото на починатиот. Во инцидентот, освен материјална штета нема повредни.

Поврзани новости