Повторно одложено судењето за „Пуч“, Заев не се појави во суд

by Фокус 10:00
10:00

Во Основниот суд Скопје 1 денеска повторно се одложи судењето за случајот „Пуч“ . Во судницата повторно не се појави лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за кога адвокатите пред судот посочија дека е на средба со италијанскиот амбасадор.

И покрај тоа Заев немал намера да дојде на судењето се додека специјалната обвинителка, Катица Јанева, не одлучи дали и кога ќе го преземе случајот „Пуч“.

- Advertisements -

До колку Јанева го преземе случајот, тој ветил дека ќе се појавува на секое судење.

Поврзани новости