181 казнет возач во Скопје

by Fokus

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (14.04.2024) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 181 меркa, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 114 санкции, 14 мерки за возење без возачка дозвола, четири санкции за минување на затворен сигнал – црвено светло, девет мерки за управување под дејство на алкохол…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Поврзани новости