Приведено едно лице за двојното убиство во Охрид, но по убиецот се уште се трага

by Фокус 11:09
11:09

Оттаму додаваат дека се уште трагаат по убиецот, на кој што идентитетот му е познат.

-СВР Охрид презема засилени мерки за пронаоѓање на лицето што е во бегство и за кое постојат основи на сомнение дека е сторител на кривичното дело „Убиство“ по што ќе биде поднесена соодветна кривична пријава, се наведува во соопштението на СВР Охрид.

- Advertisements -

Немилиот настан се случи синоќа, околу 23 часот, кога во летната тераса од угостителскиот објект „Император“ лоциран на улицата „15 корпус“, триесет годишен охриѓанец кој е во бегство, со неколку проектили од пиштол, кое нелегално го поседувал, тешко повредил две лица кои биле во локалот.

Повредените Васил Р. (56) и Ромео Ѓ. (38) двајцата од Охрид, со возило на прва помош биле пренесени во Оштата болница во Охрид каде била констатирана смрт.

 

Поврзани новости