Панчевски: Не сум добил покана, освен ако поканата за распит наместо кај мене, стигнала во Алсат

by Fokus 17:28
17:28

По информациите дека е повикан на распит во Јавното обвинителство за да даде изјава во врска со злоупотребите со АКМИС системот во судовите, „Фокус“ го контактираше и поранешниот претседател на Кривичниот суд, Владимир Панчевски, кој истакна дека не добил покана.

„Немам добиено покана. Видов дека објавиле. Не знам само доколку имало покана, како поканава наместо кај мене стигнала во Алсат Тв – тврди Панчевски.

- Advertisements -

Поврзани новости