ВМРО-ДПМНЕ вечерва ќе го каже ставот за референдумот

by fokus 18:28
18:28

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ попладнево ќе донесе став за референдумот за Договорот со Грција.

Во моментов во тек е Извршниот комитет, а потоа ќе се одржи Централен комитет кој ќе треба да ја потврди одлуката.

- Advertisements -

Се очекува вечерва партијата да го соопшти донесениот став, а според најавите, не се размислува и дискутира за повикување на бојкот.

Поврзани новости