Лидерот на СДСМ, Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање за изворите на приходи на СДСМ истакна дека после објавените „бомби“ повеќето бизнисмени разговарале со него финансиски да ја помогнат партијата, но тој тврди дека пари од валкани бизнисмени не им се потребни.

– Нормално е да ми иприоѓаат бизнисмени и да разговараат со мене, бидејќи сум лидер на опозицијата, но оние меѓу нив, кои се огрешиле пред законот, нема да бидат амнестирани.

 

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.