(ВИДЕО) Куче влета на теренот на дуелот Вардар-Розенборг

Интересна ситуација се случи не вечерашниот натпревар од Лига Европа меѓу Вардар и Розенборг. Додека траеше дуелот, разиграно куче влета на теренот. Играта беше прекината додека куче само не реши да го напушти тревникот.
Мечот заврши со резултат 1-1 со што Вардар го освои првиот бод во Лига Европа.

 

ФОТО: Спортмедиа