Изборниот штаб на политичката партија ГРОМ во скопското село Бардовци вчера околу 20.15 часот бил оштетен откако непознато лице фрлило тврд предмет со што било искршено едно изложно стакло.

Од инциденти поврзани со локалните избори вчера се издвојува и настан на улицата „Костурска“ во Скопје каде на бандера во училишниот двор на СУГС „Арсени Јовков“, непознати лица поставиле  билборд на политичката партија Алијанса на Албанците.

 

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.