Од ВМРО ДМПНЕ Кавадарци, на 29-ти септември, во Полициската станица во градот пријавиле дека непознат сторител им ги искршил стаклата од излогот на просториите на Општинскиот комитет, сместен на улица ,,Моша Пијаде’’ број 4.

Стаклата биле со димензии 150 * 100 сантиметри, и наводно биле искршени на 28-ми септември, во ноќните часови. Сепак, по извршените проверки, било утврдено дека станува збор за лажно пријавување.

,,По извршените оперативни проверки утврдено е дека се работи за лажно пријавување, бидејки оштетувањето на стаклото од излогот на партиските простории е настанато многу порано од датумот на пријавување’’ – информираат од СВР Велес.

В.К.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.