Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ се побунија и станаа од своите места, кога претседателот на Собранието, Талат Џафери одби да им даде пауза од половина час.

Понатамошно продолжување на седницата не беше можно, затоа што цело време извикуваа пауза. 

М.В.

 

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.