Поранешниот премиер Никола Груевски по денешното рочиште за случајот „Тенк“, за драстично намалената вредност на мерцедесот, кој сега чини 234 илјади евра, а кој тој  го нарача  за 600 000 евра додека беше премиер,рече дека власта повторно се служи со популизам.

-Намерата е едно од двете, или планираат да создадат клима за да не се продава мерцедесот или планираат да го продадат на некој свој, трето не може да биде, изјави Груевски.

 

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.