Побргу свинче ќе влезе во џамија, отколку вмровец во затвор

  Пешевски величино, кога си бил таков петкаш, зошто дозволи еден Груевски да те запрета во гомна до гуша, кој едвај, со тешки врски, заврши економски факултет во Прилеп.

  Во она комуњарско време да завршиш економски во Прилеп, значеше дека си дудук за учење и дека не постои друго место каде што родителите би те запишале за да земеш диплома на-две-на-три.

  Имаш одговор, зошто те навлече на криминал еден кецарош како Груевски

  Пишува
  Сашо ТАСЕВСКИ

  ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”

  содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.