Жерновски ја презентира „бомбата“ за општина Центар

by Фокус

Градоначалникот на Центар, Андреј Жерновски, ја презентира деветтата „бомба“ на опозицијата, која се однесува на изборните нерегуларности во оваа општина на последните локални избори во 2013 година.

Тој најави телефонски разговори меѓу министрката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска, министерот и шеф на изборен штаб на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Тодоров, шефот на тајната полиција, Сашо Мијалков, новинарот Драган Павловиќ – Латас

Инаку, прислушувани аудио материјали за општина Центар веќе објави лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кои покажуваа дека владејачката партија населувала контигенти гласачи од други општини од земјава и од Мала Преспа, Албанија, за да влијае врз изборниот резултат во оваа критична општина.

Поврзани новости