Земјотрес во Грција

by Fokus

Земјотрес со јачина од 3,5 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Грција.

Епицентарот на земјотресот бил на Крит на длабочина од 106 километри.

Со оглед на тоа дека се работи за земјотрес со слаб интензитет, се претпоставува дека нема жртви и нема материјална штета.

Поврзани новости