Земјотрес од 5,2 ја погоди централна Италија

by fokus 21:24
21:24

Земјотрес со интензитет од 5,2 по Рихтеровата скала ја погоди централна Италија.

Засега нема информации за човечки жртви или за материјална штета. Потресот бил во близина на Монтелчифоне во областа Молизе на длабочина од 9 км. Во истиот регион имаше потрес од 4,2 и 4,7 во вторникот.

- Advertisements -

Поврзани новости