Земјотрес ја стресе Албанија

by Fokus

Вечерва е регистриран земјотрес во Албанија со јачина од 3,5 степени според Рихтер.

Епицентарот на земјотресот бил на 21 километар североисточно од Елбасан, на длабочина од 1 километар.

Земјотресот се почувствувал и на територија на Македонија.

Поврзани новости