Заврши средбата Ковачевски-Таравари, потврден договор за коалиција

by Фокус

Премиерот Димитар Ковачевски и лидерот на Алијанса на Албанците Арбен Таравари доцна попладнево го постигнале конечниот договор за влез на партија во Владата.

Средбата која што беше најавена уште вчера по состаноците на раковoдствата на СДСМ и Алијанса е завршена.

По оваа средба, се очекува за заедничко соопштение со детали околу тоа кои се новите министри и како понатаму ќе се одвива постапката за нивен избор.

Поврзани новости