Загина градежен работник

by Fokus 11:18
11:18

Градежен работник починал вчера во Ургентниот центар во Скопје откако претходно паднал од скеле при изведување на градежни работи на куќа, информираа од МВР.

Според полицијата, несреќата се случила вчера околу 13.45 часот, а 59-годишниот Н.И. од скопско Кондово по падот веднаш бил пренесен во Ургентниот центар каде подоцна им подлегнал на повредите.

- Advertising -

Поврзани новости