Заев во Сараево ќе ја прими наградата за европска личност на годината

by fokus

Премиерот Зоран Заев денеска ќе престојува во работна посета на Сараево, каде ќе ја прими наградата „Златна плакета – европска личност на годината“ од Агенцијата за избор нај менаџер на БиХ, Југоисточна и Средна Европа и Европското здружение на менаџери.

На оваа  традиционална манифестација најавено е присуство на околу 500-тини најуспешни бизнис лидери од БиХ, Европа и светот, претставници од науката и политиката, под покровителство на Претседателството на БиХ.

Поврзани новости