Заев: Власта сака да ги сотре сите кои не се „нивни“!

by Фокус 14:38
14:38

Никола Груевски, Сашо Мијалков ги окупираа животите на граѓаните со прислушувањето, ги злоупотребуваат институциите за да ги стават во затвор противниците и преку медиумската контрола конструираат сценарија и филмови од реалноста.

Ова го изјави лидерот на СДСМ Зоран Заев на крајот на прес-конференцијата, на која ја објави третата политичка бомба, главно поврзана со политички монтираното апсење на Љубе Бошкоски и медиумската обработка на овој настан.

– Се потврди дека целта на апсењето на Бошкоски е да му ја преземат партијата и, како што самите велат, да ги сотрат сите кои не се нивни – рече Заев.

Поврзани новости