Заев: Се надевам дека до крајот на неделата ќе ги завршиме преговорите

by fokus 19:44
19:44

До крајот на неделата се надевам дека ќе ги завршиме преговорите околу новата влада“, изјави Зоран Заев за телевизија 24.

Потврди дека ја добил поканата на Могерини и дека утре ќе присуствува на вечерата во Брисел.

- Advertisements -

https://youtu.be/KeKWNJE3P5U

Поврзани новости