Заев на гости во Собрание: Се прават обиди да се обезбеди мнозинството

by fokus

Премиерот Зоран Заев вечерва беше затекнат на излегување од Собранието од страната на екипата на ТВ 21. Тој немаше одговор дали вечерва ќе се гласа за потребата од уставни измени.

-Јас сум гостин. Како ќе се организира Парламентот, како ќе се закаже седницата тука сум. Се враќам во Влада да завршам работа. Се прават обиди да се обезбеди мнозинство, тоа е. Секако тоа мора да биде под нормални околности, рече Заев.

Поврзани новости