Заев му ја подари вратоврската на Ципрас

by Fokus 11:57
11:57

Македонскиот премиер Зоран Заев по потпишувањето на договорот за решавање на спорот за името, на неговиот грчки колега му ја подари својата вратоврска во моментите пред да биде направена групната фотографија со потписниците и високите гости од Европската Унија, Хан и Могерини.

Поврзани новости