Заев: Мијалков побарал провизија од половина милион евра за набавка од опрема од Израел

by Фокус 13:51
13:51

Шефот на тајната полиција Сашо Мијалков бил вклучен во мега корупциски скандал со набавка на опрема за прислушување од Израел, изјави лидерот на СДСМ Зоран Заев, најавувајќи ја 15-тата „бомба“.

– За да почне да преговара, Мијалков побарал од изреалецот провизија од половина милион евра – рече Заев.

Според него, коруптивната шема се одвивала така што парите патувале преку Русија и Унгарија, а зад се всушност стоел премиерот Никола Груевски.

Поврзани новости