Заев: Го видовме нашето место на мапата членки на НАТО, 30-тото место е за Македонија

by fokus 10:48
10:48

Премиерот Зоран Заев по средбата и заедничката прес конференција со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг на Фејсбук објави фотографија на која како што пишува, го гледаат местото на кое ќе биде Македонија во Алијансата.

„Го видовме нашето место на мапата членки на НАТО. 30-тото место е за Македонија. 30-тиот јарбол е за македонското знаме“, напиша Заев.

- Advertisements -

Го видовме нашето место на мапата членки на #НАТО.30-тото место е за #Македонија.30-тиот јарбол е за македонското #знаме.

Publiée par Zoran Zaev sur Vendredi 29 juin 2018

Поврзани новости