Заев го повика народот да не подлегнува на провокации

by fokus 19:17
19:17

Откако граѓаните кои протестираа, упаднаа во Собранието, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, го повика министерот за внатрешни работи да ги заштити сите граѓани.

-Министерот да ги презеде сите процедурални средства за да ги заштити сите. Го повикувам народот да не подлегнува на провокации, апелираше Заев.

Новинарите и пратениците од СДСМ и ДУИ се затворени во прес центарот, додека граѓаните кои влегоа во Собранието се во салата за седници.

В.С.

Поврзани новости