Заев денеска ќе даде исказ пред обвинителството

by Фокус 10:14
10:14

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска во обвинителството за организиран криминал ќе даде исказ за случајот „Пуч“, во кој е еден од осомничените.

Првообвинетиот Зоран Верушевски, поранешен директор на ДБК, пак, пред два дена откако ги разгледа доказите, даваше исказ во обвинителство.

- Advertisements -

Полициската акција „Пуч“ започна на крајот од јануари оваа година, а Заев се терети за насилство врз највисоките државни органи, односно Заев се товари дека на средби со премиерот Никола Груевски му се заканувал со докази против него.

Поврзани новости