За првпат корона вирусот се појави во Неготино, досега двајца заразени

by Fokus 14:59
14:59

Корона вирусот се проширува и во другите градови, па така за првпат два нови случаи се појавија во Неготино, се наведува во извештајот на министерството за здравство.

По градови: Скопје-10, Куманово-27, Штип-3, Прилеп-4, Тетово-5, Струга-4, Велес-2, Охрид-5, Гостивар-1, Кочани-3 и Неготино-2.

- Advertisements -

Поврзани новости