Вработен во ЕВН нападнат во Сарај

by Fokus

На 16.04.2024 во 15.00 часот во СВР Скопје, Д.Б.(38) од с.Кадино, општина Илинден, пријавил дека во с.Глумово, општина Сарај, при извршување работни задачи како вработен во ЕВН, бил физички нападнат од едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Поврзани новости