Во Скопје утринава се прскаше против комарци

by fokus

По неколку одложувања, утринава градот Скопје го изврши прскањето против комарци.

-Градот Скопје ги известува граѓаните дека во раните утрински часови беше извршена првата авионската дезинсекција против возрасни форми на комарци на подрачјето на Град Скопје, информираат од Градот.

Прскањето ќе продолжи и вечер доколку се погодни временските услови.

Поврзани новости