ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе протестира во Струмица: Заев треба да замине

by fokus

Опозициската партија ВМРО- ДПМНЕ за денеска во 13 часот најави протест во Струмица.

-Заев со леснотија се откажа од целокупната историја. За жал човекот кој денес е премиер, нема чувство за припадност и потврди дека Република Македонија не му значи ништо. За да престанат штетите, Заев треба да замине од власта која не ја заслужува, се наведува во соопштението на партијата со кое ги повикаа граѓаните да им се приклучат.

ФОТО: Курир

Поврзани новости