Владо Мисајловски одби да гостува на дебата со противкандидатот Наумоски

by fokus 22:19
22:19

Освен Зоран Илиоски, ниту еден кандидат за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ досега не се појави на телевизиска дебата со противкандидатите од СДСМ.

Така и кандидатот за градоначалник на Ѓорче Петров, Владо Мисајловски одбил да гостува на дебатата на Канал 5 со неговиот противкандидат Александар Наумоски.

- Advertising -

Поради ова, предвидената телевизиска дебата се претвори во интервју со кандидатот на СДСМ.

Поврзани новости