(ВИДЕО) Застрашувачки снимки од пожарот кај Велешко езеро, пламенот се наближува до околните ресторани

by fokus

Застрашувачки видеа се поставуваат на социјалните мрежи од денешниот пожар кој избувна кај Велешко езеро.

Пожарникарите веќе неколку часа се борат со пламените јазици, кои се наближуваат кон околните ресторани кај езерото.

Поврзани новости