(ВИДЕО) Заробена жена во урнатините роди бебе

by Fokus

Од Турција и Сирија продолжуваат да пристигнуваат шокантни сцени на уништување во страшните земјотреси кои ги погодија пограничните региони.

Разорните земјотреси, раните утрински часови со магнитуда 7,8 и подоцна, само малку послаб од 7,5, уриваа згради како да се од хартија.

Под една од урнатините се случила и чудесна ситуација. Имено, една жена родила бебе за време на борбата да излезе од под урнатините.

 

 

Поврзани новости