ВИДЕО „Во Македонија на македонски“, извикуваат демонстранти пред Собранието

by fokus

Пред Собранието на протест се собираат граѓани во пресрет на закажаната седница на која се очекува да биде ставен на гласање Законот за употреба на јазиците.

Демонстрантите се против донесување на законот и извикуваат „Во Македонија на македонски“.

Видеото е на Радио Слободна Европа.

Во живо: Протест против донесувањето на Законот за јазици пред Собранието

Publiée par Radio Slobodna Evropa na Makedonski sur Mercredi 14 mars 2018

Поврзани новости