(ВИДЕО) Тригодишно момче преживеа 22 часа под урнатините

by Fokus

Момче преживеа 22 часа заробено под урнатините, на студ, без храна и вода

Во Малатија, која се наоѓа во близина на епицентарот на разорниот земјотрес што вчера ја погоди Турција, спасено е тригодишно момче.

Видеото на Твитер го сподели новинарот на ТРТ, Хакан Чопур, наведувајќи дека тоа е чудо.

 

Поврзани новости