(Видео) Сообраќаен хаос на Евзони

by fokus

Стотици автомобили со часови стојат заглавени на граничниот премин Евзони во Грција и чекаат излез од земјата.

Нервозни возачи немаат информација која е причината за застојот, во време кога голем број на граѓани се враќаат во земјава по викендот.

На граничниот премин Богородица пак, за влез во Грција нема никаков застој и сообраќајот се одвива непречено.

В.К.

Поврзани новости