(ВИДЕО) Рускиот министер Шојгу имал срцев удар?

by Fokus

Заменик-министер за внатрешни работи на Украина, Антон Герашченко на Фејсбук објави дека Сергеј Шојгу, рускиот министер за одбрана,  бидејќи доживеал срцев удар а објавено е и видео од тој момент.

Шојгу, не беше виден во јавноста во последните 12 дена додека не се појави на телевизиските екрани само неколку секунди во четвртокот, на телефонска конференција со Владимир Путин.

Поврзани новости