(ВИДЕО) Први снимки по земјотресот во Драч

by Fokus 05:11
05:11

Земјотресот кој околу 4 часот утрово се случи во градот Драч во соседна Албанија причини материјална штета и вознемири многу од граѓаните во оваа земја и засега нема информации за повредени луѓе или жртви.

Приморскиот град е без струја по земјотресот со јачина од 6.4 степени според Рихер, а потресот беше почувствуван во Скопје и делови од Македонија.

Поврзани новости